Czech Para Dance Sport SUT

Vznikl jako pobočný spolek Svazu učitelů tance a zastřešuje tanec na vozíku v České republice. Rozvíjí možnosti pro sportovní tanec na vozíku napříč celou republikou, pořádá soustředění pro začínající i vrcholové taneční páry, soutěže taneční ligy i mezinárodní sportovní soutěže.

Je přidruženým členem Českého paralympijského výboru a gestorem pro Národní sportovní agenturu pro Tanec na vozíku.

Mezinárodní zastřešující organizací CPDS je WorldAbilitySport, kam vstoupil v roce 2024 po transferu z pod křídel Mezinárodního paralympijského výboru spolu s přestupem celého útvaru World Para Dance Sport.

V roce 2021 Czech Para Dance Sport zorganizoval historicky první světový pohár v tanci na vozíku v ČR – 15.-16. 8.2021 v Praze – hotelu Clarion a o rok později ME Para Dance 28.-30.10.2022. V roce 2023 jsme navázali úspěšnou organizací Prague 2023 WPDS International Competition v termínu 7.-8.10.2023.

Poznejte náš tým

 Opíráme se o zkušenosti s pořádáním mezinárodních soutěží v tanečním sportu a vycházíme ze zadání International Paralympic Committee. Nyní jsme členy World Ability Sport a zastřešujeme a rozvíjíme tanec na vozíku v České republice. Jako poradce s námi spolupracuje Peter Vidašič, trojnásobný mistr světa v Para Dance Sport ze Slovenska.

Manažer soutěže - Vítězslav Rázek

Produkce soutěže - Matěj Svoboda, Mlada Kyovská Šerých, Kristýna Mücková, Olga Spoustová

PR soutěže - Vojtěch Pardubský

Zástupce organizátora - Petrana Slámová